3 dôvody, prečo siahnuť po spodnej bielizni z biobavlny

Pohodlné, zmyselné či funkčné. Vaša druhá koža. Bingo! Reč je o spodnom prádle. Prečo je jeho výber dôležitý, na čo si dať pozor, ale aj o nemeckej značke bio spodnej bielizne COMAZO sa dočítate v dnešnom blogu.

MENEJ CHEMIKÁLIÍ, VIAC BIOBAVLNY

Vzhľadom na neustále zhoršujúcu sa situáciu so životným prostredím, stále viac ľudí začína preferovať ekologický životný štýl. K nemu patrí aj nakupovanie kvalitných bio potravín od lokálnych farmárov či oblečenia zo zdravých materiálov. Jedným z takých je biobavlna a jej odrody, ktoré dokážu rásť aj prirodzene farebné.

Prečo si obliekať práve biobavlnu? Oproti tej konvenčnej sa pestuje na ekologických poľnohospodárstvach, kde je celý proces od pestovania až po finálne spracovanie pod prísnou kontrolou. Vďaka tomu kvalitnú biobavlnu rozoznáte podľa medzinárodných certifikátov ako je napríklad GOTS. Nepoužívajú sa žiadne pesticídy ani umelé hnojivá a takisto sa nepridávajú ani škodlivé chemikálie a farbivá. Práve tie sa dostanú až hlboko do vlákien a okrem nepríjemného zápachu a zafarbenia kože, vedia spôsobovať rôzne alergie a iné zdravotné problémy.

Oblečenie, ktoré je hneď v prvej línii s našou pokožkou je spodné prádlo. Jeho správny výber je dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Tvaruje postavu, chráni pokožku a telo a reguluje telesnú teplotu. Hlavne preto, že je v tesnom a neustálom kontakte s pokožkou a intímnymi partiami, treba myslieť predovšetkým na použitý materiál a zloženie. Ak je totiž bielizeň plná chemikálií a toxínov, ľahko sa cez pokožku dostanú priamo do tela. Preto je práve pri spodnom prádle vhodné zvoliť si spomínanú biobavlnu.

TRVÁCNOSŤ 

Okrem toho, že bielizeň z biobavlny nie je agresívna k pokožke, vyznačuje sa aj dlhšou trvácnosťou. Vstupné náklady sú sice vyššie, ale vďaka tomu, že biobavlna neprechádza napríklad procesom bielenia, oblečenie vydrží oveľa dlhšie!

POHODLIE

Ďalšou neoceniteľnou vlastnosťou bavlneného prádla oproti syntetickému je jeho mäkkosť a pohodlnosť. Ten pocit, keď ani neviete, že nejaké na sebe máte! Nedráždi, neškriabe a nespôsobuje žiadne iritácie na pokožke, na čo sú háklivé najmä deti.

Detska-spodna-bielizen-biobavlna-Comazo

 NÁŠ TIP Z E-SHOPU!

Vyberte si u nás svoj kúsok kvalitnej bielizne! Naša najširšia kolekcia spodného prádla pochádza z dielne certifikovaného nemeckého výrobcu COMAZO s dlhoročnou tradíciou v oblasti výroby oblečenia z biobavlny. Spoločnosť je známa aj tým, že ako prvá získala v Nemecku certifikát Fairtrade. Zároveň je držiteľom certifikátov GOTS a Peta Approved Vegan. Značka COMAZO je jednotkou vo výrobe bio spodného prádla v Nemecku, a to bol aj jedným z dôvodov, prečo si našla cestu do nášho e-shopu. Tak čo poviete, vyskúšate? Širokú ponuku kúskov pre deti aj dospelých tejto značky nájdete u nás na e-shope!

 
Spodna-bielizen-z-biobavlny-Comazo

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz