Upratujte EKOlogicky!

Ani vy sa už neviete dočkať, kedy definitívne skončí táto zima a nastúpi ozajstná jar? Predsa len, slnečné lúče a teplo vedia človeka nabiť tou správnou energiou! Možno práve toto je to, čo vám chýba, aby ste sa „nakopli“ do triedenia sezónnych vecí a jarného upratovania. Ak ste to ešte nestihli, nezúfajte! V dnešnom blogu vám dáme tipy na eko čistiace prostriedky z nášho e-shopu, ktoré sú účinné, priateľské voči životnému prostrediu a stanú sa skvelými pomocníkmi do vašej domácnosti!

PRANIE

Nielen vy, ale aj váš šatník ocení odľahčenie od zimných kabátov či svetrov. Naopak, nahradia ich svieže bundy, tričká alebo sukne. Či už teda budete veci uskladňovať alebo vybaľovať, čaká vás pranie. Niet nad ten pocit a vôňu čistej bielizne, však? Skúste vymeniť konvenčný prací prostriedok za prášok na farebné či biele veci alebo prací gél z mydlových orechov. Už ste o nich počuli? Ide o plody stromu Sapindus mukorrosi, ktoré obsahujú rastlinný saponát saponín. Táto náhrada je ideálna hlavne pre citlivú pokožku detí, ale aj alergikov a ľudí trpiacimi ekzémami či lupienkou. Prášok z mydlových orechov má veľmi široké využitie aj v domácnosti. Stačí rozpustiť malé množstvo vo vode a dokážete efektívne zbaviť nečistôt ovocie a zeleninu, umyť riad či zbaviť sa škodcov. Keďže prostriedky z mydlových orechov sú neutrálne bez vône, môžete k nim do prania pridať naše bio silice v obľúbenej aróme.

pradlo-ciste

KÚPEĽŇA A KUCHYŇA

Príprava jedla, umývanie riadov a osobná hygiena. Niet divu, že práve kuchyňa a kúpeľňa zažívajú najväčší nápor nečistôt a baketérií. Ak máte naviac tvrdú vodu, neustále bojujete aj s vodným kameňom a povlakom. Namiesto agresívnych prostriedkov krásne zafunguje náš citrónový gélový čistič! Vďaka jeho gélovej konzistencii sa dostane aj na neprístupné miesta, kde kyselina citrónová rozpustí minerálne usadeniny a citrónová silica vybieli a dezinfikuje. Je preto ideálny na usadeniny na keramike, vodovodných kohútikoch, vaniach či toaletách. Vaším ďalším spojencom je aj octový čistič na sklo, keramiku a obklady. Poradí si s minerálnymi a mydlovými usadeninami na akýchkoľvek hladkých povrchoch. Vyhnite sa však kontaktu s mramorom, mosadzou či hliníkom, ktoré sú citlivé na kyseliny!

kuchyna-upratovanie

UNIVERZÁLNI POMOCNÍCI

Všestranným čistiacim prostriedkom je nepochybne bika – jedlá sóda bikarbóna. Ako vlastne funguje? Kryštalická štruktúra sódy pôsobí abrazívne, zatiaľ čo jej mierna zásaditosť rozpúšťa mastné kyseliny v kuchynskej nečistote. Dá sa použiť naozaj všade. Pranie, čistenie povrchov od usadenín a škvŕn či odstránenie zápachu. Krásne prevonia a zbaví nečistôt pomarančový odmastňovač. Účinne odstráni škvrny, mastnotu a iné povrchové nečistoty. Vďaka neutrálnemu pH je vhodný aj na háklivé povrchy ako je mramor.

Aktuálnou požiadavkou číslo jeden je dezinfekcia. Tú dosiahnete za pomoci nášho prostriedku na báze etanolu s prírodnou levanduľovou a citrónovou silicou. Ničí baktérie, vírusy aj plesne a je možné ho použiť na všetky umývateľné povrchy. Stačí nastriekať, nechať chvíľu pôsobiť a opláchnuť vodou. Vďaka tomu, že neobsahuje chlór ani iné drastické látky je vhodný do domácností s deťmi či zvieratami.

VOŇAVÁ BODKA

Dokonale vyupratovaný byt na záver prevoňajte osviežovačom vzduchu alebo bio silicami v obľúbenej vôni z našej ponuky.

tierra-verde-2

Páči sa vám takéto upratovanie? Klikajte na náš e-shop a objavte viac produktov šetrných k vám aj k životnému prostrediu!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz