Obrúsok na desiatu z biobavlny - Casa Organica
Kód: TIO029Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Na rozprestretom obrúsku pohodlne podesiatujete v práci, v škole aj na výlete. Veľkosť zloženého obrúsku môžete upraviť s pomocou odstupňovaného zapínania na drevený gombík.
BEŽNÁ BAVLNA
- Pestovanie a výroba bežnej bavlny má obrovský vplyv na životné prostredie a ľudí, ktorí sa pestovaním a výrobou bavlny živia.
- Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3% zo svetovej obrábanej pôdy. Ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov vyrobených na svete.
- Pri pestovaní bavlny sa používajú chemické látky, ktoré sú zakázané pre pestovanie potravinových plodín.
- Po vypestovaní je bavlna spracovávaná za použitia ďalších toxických látok, z ktorých časť vo vláknach ostáva a dostáva sa do kontaktu s pokožkou.
- Semená z bavlny ošetrené toxickými chemikáliami sa spracovávajú na krmivo pre zvieratá a na olej využívaný na výrobu cukroviniek a pečiva.
- Na výrobu jedného trička a jedných riflí sa spotrebuje okolo pol kila pesticídov a syntetických hnojív.
- Vyše 25 miliónov ľudí ročne utrpí otravu pesticídmi a okolo 20 tisíc na tieto otravy zomrie.
BIOBAVLNA
- Biobavlna je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel.
- Na týchto ekofarmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov.
- Farmy usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou.
VÝHODY BIOBAVLNY
- Odpadá nutnosť aplikácie toxických chemických látok, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych pracovníkov a poškodzovanie životného prostredia.
- Oblečenie z biobavlny nespôsobuje alergie pri nosení.
- Bežné metódy pestovania bavlny sa stávajú vďaka rastúcim cenám chemických látok nákladné.
CERTIFIKÁCIA
Pestovanie a výroba biobavlny, z ktorej sú vyrobené všetky produkty CASA ORGANICA, podlieha certifikácií a štandardom medzinárodnej organizácie GOTS. Tieto normy definujú metódy pestovania bavlny, jej zberu až po výrobu látok a textilných výrobkov včetne farieb, nití a gombíkov a všetkých súvisiacich procesov včetne sociálnych podmienok robotníkov.
Biobavlna schválená na použitie pri skladovaní potravín: Výrobca si dal u Státního zdravotního ústavu vypracovať posudok. Podľa testov biobavlna použitá na výrobu vreciek vyhovuje požiadavkám Vyhlášky MZ ČR č. 38/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky, určené pro styk s potravinami a pokrmy, a tiež vyhovuje na použitie pre kontakt so suchými potravinami požiadavke senzorickej inertnosti Článku 3, odst. 1c Nariadenie Europskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004. Stiahnuť Posudok SZÚ (PDF), Stiahnuť Protokol o senzorickej skúške (PDF), Stiahnuť skúšobný protokol (PDF).
Vyrobené v Indii.
NÁVOD NA EKOPRANIE BIOBAVLNY
- Ak sa na biobavlne vyskytne škvrna, ošetríme ju pred praním ŽLČOVÝM MYDLOM alebo OLIVOVÝM MYDLOM S CITRÓNOVÝM EXTRAKTOM.
- Bavlnené materiály ocenia pranie v MYDLOVÝCH ORECHOCH - zostávajú mäkké a priedušné. K praniu môžeme použiť aj PRACÍ GÉL Z MYDLOVÝCH ORECHOV. Mydlový sliz odporúčame iba v prípade mäkkej vody.
- Odporúčame prať na 40 ºC.
- Zrážanlivosť do 5 %.
- Na prírodné materiály zásadne nepoužívame aviváž - usadzuje sa na vláknach a znižuje savosť vlákien.
- Pre záverečné plákanie použijeme PLÁKADLO BIELIZNE, ktoré vypláchne z materiálu zvyšky pracieho prostriedku a udržiava tak bielizeň mäkkú a priedušnú (nie je nutné, ak perieme v mydlových orechoch)
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.