Farebne rastúca biobavlna z Biošatníka

Zaujal vás náš predchádzajúci blog o biobavlne a výhodách jej nosenia? Poďte sa s nami dozvedieť ešte viac! Dnes vám povieme o prirodzene farebne rastúcej biobavlne, z ktorej oblečenie sa vyrába priamo v Čechách a nájdete ho aj v našom e-shope!

Ak patríte medzi jedincov s citlivou pokožkou, možno ste sa už stretli s nepríjemnou reakciou kože na oblečenie. Niet sa čomu čudovať, pretože pri konvenčne pestovanej bavlne sa hojne využívajú agresívne farbivá, ropa a iné chemikálie. Tie nielenže páchnu a často zanechávajú farbu (ktoré mimochodom niekedy nikdy nevyperiete), ale spôsobujú aj iritácie a alergie. Naopak, u biobavlny sa pri povrchových úpravách a farbení používajú iba prírodné oleje, íl, byliny alebo výhradne šetrné syntetické farbivá. Tak sa zachová prirodzená vôňa bavlny a koža sa nedusí pod vrstvou chemikálií.

bavlna-zapad

Kvety bavlníka pozná každý v smotanovej farbe. Vedeli ste však, že rastie aj v prirodzených odtieňoch hnedej či zelenej? Ide o odrody, ktoré pochádzajú z Južnej Ameriky a ľudia ich pestovali už pred 5000 rokmi. K farbeniu bavlny tu teda vôbec nedochádza, čo je ekologické a zároveň maximálne šetrné k prostrediu aj k zdraviu človeka.

Takéto oblečenie z farebne rastúcej biobavlny nájdete aj v našom e-shope pod značkou Biošatník. Ide o odevy z kvalitných eko a fairtrade certifikovaných materiálov, (napr. GOTS, USDA ORGANIC) šitých v chránených dielňach priamo Čechách. Originálne spojenia odtieňov hnedej, zelenej a krémovej vytvárajú prúžky alebo exkluzívne vypletané vzory, lahodiace oku. Mäkký materiál a príznačná vôňa zasa potešia pokožku a čuchové zmysly. Kúpou oblečenia z farebne rastúcej biobavlny zároveň získate originálny kúsok! Tým, že ide o prirodzené sfarbenie bavlny, utká sa vždy iný kus odtieňov látky.

dieta-frb

Značka Biošatník oblečie celú vašu rodinu od bábätka až po dospelých! Detičky si pospia v pohodlnom, mäkkom pyžamku s roztomilými žirafkami, dámy si zasa vychutnajú voľný čas v ležérnych legínach a páni budú leňošiť v trendy tričku.

dospeli-frb (2)

Využite dni strávené doma v jemnom prírodnom oblečení z farebne rastúcej biobavlny a urobte si pohodlie! My vás k tomu potešíme zľavou 10% na sortiment značky Biošatník, a to po zadaní zľavového kódu BIOSATNIK v nákupnom košíku.

Akcia platí od 29.10. do 5.11.2020.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz