Zákaznícka podpora:info@biomoda.sk

Zabalené vo Včelobale

Nedávno sme vám priniesli blog o fantastickej alternatíve bezobalového desiatovania v podobe vreciek a obrúskov z biobavlny. Dnes na túto tému nadviažeme a predstavíme vám skvelú novinku! Počuli ste už o Včelobale alebo Včelovaku? Pod týmito, vskutku originálnymi názvami sa skrývajú eko obaly na potraviny, ktoré dokážu oveľa zdravšie a dokonca účinnejšie nahradiť mikroténové sáčky, alobal či potravinovú fóliu.

Za týmto nápadom stojí mladý slovenský pár, ktorý už nechcel na svojich potulkách Slovenskom a svetom vidieť krajinu zahádzanú plastom. A tak vznikol obrúsok z tkaniny zo 100% certifikovanej GOTS biobavlny, ktorý je napustený unikátnou voskovou zmesou z borovicovej živice, jojobového oleja a včelieho vosku od poctivých včelárov. Naviac, každý jeden kus je jedinečný, pretože ide o ručnú výrobu priamo u nás doma na Slovensku! Jeho tvorcovia nezabudli ani na štýlový dizajn. Vybrať si môžete z pestrých farieb a folklórnych či detských motívov.

Včelobal-a-Včelovak

A ako to vlastne funguje? Vyberiete si vhodnú veľkosť obrúska - najvhodnejšia veľkosť Včelobalu na chlieb či bagetu je formát L, na menší rožok postačí M a na kúsky ovocia ideálne S. Potom ho jednoducho nahrejete teplom rúk a prispôsobíte tvaru potraviny. Jedlo dokáže vďaka voskovej vrstve krásne dýchať, a preto vydrží dlhšie čerstvé a netvorí sa na ňom už po pár dňoch nepríjemná pleseň. Prírodný včelí vosk je zároveň antibakteriálny a borovicová živica má antimykotické vlastnosti.

Po použití obrúsok stačí iba vytriasť alebo umyť vo vlažnej vode s jemnou hubkou a nechať voľne rozprestrený vyschnúť. Okrem toho sa dá po opotrebovaní voskovej vrstvy aj znovu navoskovať Včelopravárom. Pri správnej starostlivosti a pravidelnej údržbe takto viete obrúsky používať aj niekoľko rokov! Keď už vám ale predsa raz doslúžia, dajú sa kompostovať.

nahrej-umy-navoskuj

Do Včelobalu si viete zabaliť prakticky všetko od pečiva, obložených sendvičov, syrov (okrem plesňových), cez ovocie a zeleninu až po mäso (už spracované a vychladnuté). Vďaka jeho priľnavosti je tiež vhodný aj pri kváskovaní na prekrytie misiek s cestom alebo iným jedlom, ktoré chcete uložiť do chladničky. Na chlieb a iné nemastné pekárenské výrobky je zasa najvhodnejší Včelovak. Vydrží v ňom dlho čerstvý a neprekvapí vás ani pleseň.

Zájdite na náš e-shop a vyberte si váš Včelobal alebo Včelovak! Využite teraz aj našu akciu a nakúpte si ich s uvádzacou zľavou 10%!

bageta-miska-ovocie

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz